22.06.2019 Nazad

Spartak ŽK - Inđija 2: 1 (1: 0)

Subotički Spartak i povratnik na elitnu scenu Srbije, Inđija su danas odigrali pripremnu utakmicu u Subotici.

Bila je to zanimljiva fudbalska predstava u kojoj su rivali pokazali više od očekivanog za ovaj deo priprema.

U prvom delu utakmice viđeno je puno prilika za gol, a samo jedna je iskorištena u 21.minutu. Tada je domaćin brzo izveo ubacivanje sa strane, lopta dolazi do igrača domaćina, koji šutira sa oko 20 metara od gola gosta. Na tom putu ona se odbija od gostujuće odbrana, pravo na nogu napadača Spartaka koji je sa oko 8 metara lagano plasira u mrežu, 1: 0.

U nastavko po nekoliko prilika za gol sa obe strane. Subotičani gađaju i prečku golmana Prekovića, a gost preko Dimitrova i Banjca propušta izgledne prilike.

Drugo poluvreme Inđija počinje sa potpuno novom postavom dok domaćin to čini tek posle 60 minuta igre.

2: 0 je bilo u 81.minutu. Bila je to brza polukontra Subotičana po desnoj strani svog napada. Lopta je upućena na prvu stativu, ponovo se odbija, opet na noge domaćem igraču koji je sa desetak metara šalje u mrežu sada Stanivukovića.

Do kraja je viđen još jedan gol, ali sada u mreži domaćina. Igrao se 89' kada je Inđija imala korner. Mladi Vuković je ubacio loptu na prvu stativu, ova se odbija do Gojkovića koji je sa deseta metara, poluvolejom šalje u mrežu domaćina, 2: 1.

Za ovaj deo pripremnog perioda stručnjaci dva kluba sigurno moraju biti zadovoljni prikazanom igrom. Inđija već u sredu ima nov trening meč. U SC FSS u Staroj pazovi će igrati protiv šabačke Mačve, a tri dana kasnije na istom mestu rival će biti tim Zvijezde 09 iz Etno sela Stanišić iz Republike Srpske.

Subotica. Stadion "Dudova šuma". Gledalaca oko 300. Sudija: Novak Simović - Lovćenac, pomoćnici: Matija Nađ Olajoš i Slobodan Danilović oba iz Subotice.

Spartak: Dokić, Dunđerski, Milošević, Otašević, Tekijaški, Jočić, Marčić, Glavčić, Obradović, Šormaz, Denković.

Igrali su još: Dubljanić, Jović, Đorđević, Jokić, Cucin, Rakić, Vidaković, Milić, Vukčević, Mladenović, Tripković.

Trener: Vladimir Gaćinović

Inđija: Preković, Anđelković, Bastajić, Rogač, Ilić, Vidić, Dimitrov, Milan Janjić, Banjac, Vasilije Janjić, Andrejić.

Igrali su još: Stanivuković, Bjeličić, Gojković, Bosančić, Vraštanović, Vuković, Bobar, Živković, Kočović, Mitrović.

Trener: Srđan Blagojević

Piše: Anđelko Belić, Sportin.biz