01.05.2019 Nazad

Bežanija - Inđija 3: 1 (1: 1)

Poslednji ovosezonski sudar dve sremske prvologaške ekipe je odigran na stadionu kraj bežanijske crkve.

U tom meču su se sastale ekipe Bežanije i Inđije, u ovom trenutku i dva tima sa nadužim uzastopnim prvologaškim stažom u Srbiji. Sama utakmica je otvorena sa ranim golom gosta  već u šestom minutu. Strelac je bio Srđan Dimitrov. Sjajno je u tom minutu Anđelković uposlio Dimitrova, koji iz prve šutira u same „rašlje“ gola Rnića, koji je bio nemoćan da zaustavi tu loptu. Gol za TV špice.

Domaćin do gola i poravnanja rezultata stiže u 21.minutu. Odlučio se na šut Bogdanovski sa nekih 20 metara od gola gosta, iskosa sa desne strane napada domaćina. Ta lopta kači nekog od igrača gostiju, menja pravac i vara golmana Stanivukovića, 1: 1.

U nastavku prvog dela meča nekoliko prilika sa obe strane za postizanje golova. Od toga je zabeležena samo jedna stativa koja je završila na gostujućem golu.

Drugo poluvreme započinje sa šansom za Inđiju. Bađi pokušava prvo da lobuje istrčalog golmana domaćina, ali to loše radi. Samo nekoliko minuta kasnije ovaj igrač izlazi sam ispred Rnića, ali šutira direktno u visoko istrčalog golmana Bežanije. Pritisak gostiju se nastavio i nove prilike su imali Dimitrijević i Dimitrov. U oba slučaja lopta odlazi kraj gola domaćina. Prvu pretnju domaćin ima u trenutku kada Desančić dobija odbijenu loptu na nekih desetak metara od gola gosta. Šutira, ali lopta završava na prečki gola Stanivukovića.

Domaćin stiže do vođstva u 71′. Tada je Vidić izgubio loptu blizu svog kaznenog prostora, loptu uzima Bogdanovski, koji upošljava Miloševića i ovom nije bilo teško da savlada golmana Inđije, 2: 1.

Gost potom juri poravnanje rezultata, a Dimitrov je najbliži toj situaciji kada šutira sa oko 20 metara nedovoljno precizno. I domaćin može do gola, ali je posle šuta Bogdanovskog sjajno reagovao Stanimirović.

3: 1 je bilo u 89′. Posle kornera lopta preleće sve igrače, odlazi na suprotnu stranu gde ju je Tanko sa oko metar od gol linije samo sproveo u mrežu.

Bežanija. Stadion kraj bežanijske crkve. Gledalaca oko 200. Sudija: Pavle Ilić – Kragujevac, Milan Pešović – Kraljevo, Milan Pašajlić – Raška. Četvrti sudija: Stanko Ostraćanin – Kraljevo. Delegat: Radomir Elezović. Strelci: Nikola Bogdanovski 21′, Nikola Milošević 71′, Ibrahim Tanko 89′ – Bežanija i Srđan Dimitrov 6′ – Inđija. Žuti kartoni: Jeličić 23′, Tanko 28′, Stojanović 81′ – Bežanija, Bastajić 41′, Vraštanović 61′ – Inđija.

Bežanija: Rnić, Stojanović, Nedeljković, Jeličić, Milošević, Desančić, Pavlović, Vučetić (Jovanović 90′), Tanko, Bogdanovski (Petrović 90′), Stojanović.

Inđija: Stanivuković, Dimitrijević (Andrejić 76′), Vraštanović (Damnjanović 76′), Dimitrov, Ilić, Maksimović (Banjac 60′), Bastajić, Anđelković, Rogač, Bađi, Vidić.

Piše i foto: Anđelko Belić, Sportin,biz