03.11.2018 Nazad

Inđija - BASK 2: 2 (0: 0)

Inđija, Gradski stadion, gledalaca oko 100. Sudija: Maksimović Đorđe iz Inđije, pomoćnici: Aleksandar Vladić iz Šida i Ljubica Čubrilo iz Inđije. Strelci: Milinković 51' i Bobar 81' - Inđija, Denić 76' i Đelmaš 78' - BASK. Žuti kartoni: Rašević 89' - Inđija i Đelmaš 78' - BASK.

Inđija: Oparnica, Bobar, Tepavčević, Koštić, Rašević, Jovišić (Zeljković 80'), Milovanović, Dubajić (K), Živković, Milinković (Grubješić 46'), Marinković (Puzić 30').
Trener: Miroslav Blanuša

BASK
: Simić, Rajković, Kocić, Delimeđac, Popović, Antonović, Pavlović (Igrutinović 88'), Gojković, Đurić (Đelmaš 56'), Denić (K), Nedinić (Jovanović 56').
Trener: Zoran Dmitrić

Derbi začelja Omladinske lige Srbije je odigran na Gradskom stadionu u Inđiji.

Malobrojni gledaoci na kraju meča nisu mogli da budu previše zadovoljni viđenim na terenu, ali su četiri postignuta gola bar malo popravila prosečan utisak o akterima meča. Gost je poprilično nezainteresovano čekao duboko na svojoj polovini greške domaćina i kao stare čekalice su ih i dočakale. Sa druge strane Inđija je imala ogroman posed lopte, prilike, posebno u drugom poluvremenu, ali se zeleno beli spasavali bod na kraju utakmice.

To drugo poluvreme je donelo četiri gola. Povela je Inđija u 51'. Posle dobro pripremljene akcije Milinković se najbolje snašao i plasirao je loptu kraj golmana gostiju za 1: 0.

Isti igrač je samo desetak minuta kasnije imao kolosalnu šansu za gol, ali je umesto da šutira sa oko 10 metara od gola BASK-a odlučio da asistira i od te izgledne akcije nije bilo ničega.

Gost poravnava rezultat u 76'. Petljali su igrači domaćina, izgubili loptu na centru terena, po prvi put je sevnula akcija ka golu Oparnice, a Denić u maniru najiskusnijeg strelca lagano loptu smešta u ugao nemoćnog golmana Inđije. Prvi šut ka golu domaćina i gol. 1: 1.

Nije se dugo čekalo na kaznu broj dva. Opet greška odbrane Inđije, opet dobra kontra gosta, a sada je strelac Marko Đelmaš za 1: 2.

Domaćin sada nije imao šta da brani i malo agresivnije kreće ka gostujućoj odbrani. Tek tada se videlo da je ona puna rupa, pa je tako u 81' na semaforu, 2: 2. Lopta je išla ka srcu kaznenog prostora gosta, pada u buket igrača, a Bobar je strelac tog gola, iako je utisak da je neko od igrača gostiju zadnji igrao sa tom loptom.

Do kraja Inđija pokušava da ostvari pobedu, stvara prilike, ali više promene rezultata na semaforu nije bilo.

I za sam kraj zanimljivost u tom što se delegat utakmice nije pojavio. Kako smo nezvanično saznali imao je kvar na sopstvenom automobilu.