25.08.2018 Nazad

Radnički 1923 - Inđija 0: 1 (0: 1)

Kragujevac. Stadion "Čika Dača", Sudija:Ivan Stamenković, pomoćnici: Miroljub Petković, Jasmina Zafirović i četvrti sudija: Milan Mitić. Delegat: Miroslav Milojević. Strelac: Smiljanić 10' - Inđija. Žuti karton: Ivančević 86' - Inđija. Crveni karton: Ilić (drugi žuti) 90' - Inđija.

Radnički 1923: Raičević, Markišić (Aleksijević 70'), Ilić, Lalić, Todorović (Maksimović 66'), Dimitrić, Lukić (Appiah 46'), Vujasin, Petrović, Varjačić, Zdravković

Trener: Darko Tešović

Inđija: Preković, Smiljanić (Stojanović 88'), Ciger, Ivančević, Bosančić (Banjac 70'), Lukić, Ilić, Kiković (Zajić 82'), Anđelković, Janjić, Rogač

Trener: Srđan Blagojević

Dobra fudbalska predstava je viđena na stadionu "Čika Dača" u Kragujevcu.

Inđija je bolje otvorila utakmicu od svog domaćina od startnog minuta. Već oko sedmog je mogla do gola nakon odlične akcije koju je započeo Janjić. On je lepo uposlio Ivančevića koji iskosa sa leve strane napada šutira kraj istrčalog golmana, ali na njegov očaj lopta pogađa štopera i odlazi van prazne mreže u korner.

U 10.minutu je bilo, 0: 1. Golman domaćina loše šalje loptu u polje, oko centralne linije lopta stiže do igrača Inđije, potom do Bosančića koji odlično pronalazi Lukića. Ovaj ulazi u kazneni prostor iskosa sa leve strane napada, oštro zavrće loptu kroz peterac. Ista stiže do Smiljanića koji je lagano smešta u nezaštićenu mrežu domaćina, 0: 1. Raspoloženi za igru Smiljanić je na njemu svojstven način proslavio prvi gol u novoj sezoni.

U nastavku sjajna prilika za Todorovića. Lepu loptu dobija domaći igrač na levoj strani napada svog tima. Imao je dovoljno vremena da sa loptom uradi šta je hteo, ali je on iz prve traljavo šutirao ka Prekoviću golmanu Inđije. Ipak najbolju priliku u prvom delu utakmice za poravnanje rezultata ima Jovan Lukić. Jednu loše izbačenu loptu presecaju domaći igrači, usledilo je ubacivanje sa desne strane napada domaćina na suprotnu stativu. Tamo Ciger pokušava da je izbaci u polje, ona stiže iz odbitka do Lukića  koji neometen sa peterca loše šutira u Prekovića.

Nastavak utakmice su obeležile ozbiljne prilike za gosta. Najopasniji u tim napadima na asistencije Kikovića su bili Smiljanić i Lukić. Smiljanić je uspeo da sjajno prodre po desnoj strani terena, zavrnuo je loptu na peterac, a Nenad Lukić u padu zahata loptu koja odlazi kraj stative. Do kraja su viđeni uglavno stihijski pokušaji domaćina da stignu bar do poravnanja rezultata. U tome nisu uspeli, praktično i nešutnuvši loptu kraj sjajne odbrane Inđije ka golu Prekovića. Čak šta više Inđija je bukvalno pred sam kraj mogla i do drugog gola. Bivši kapiten Inđije, Vujasin na koga su budno motrili zeleno beli, gubi loptu na sredini terena. Janjić je vodi par metara, vidi loše postavljenog golmana, šutira, ali se ovaj uz krajnje mučan položaj tela ipak izvija i brani svoju mrežu.