09.05.2017 Nazad

Inđija - Vojvodina 3: 2 (3: 0)

Inđija. Gradski stadion, gledalaca oko 150, sudija: Stefan Kedža iz Novog sada, pomoćnici: Petar Radić iz Novog sada i Marko Grujović iz Futoga. Delegat: Bojan Hemun iz Inđije. Strelci: Mrđa 15', Panjak 30' i Srbijanac 44' - Inđija, Stojaković 57' i Lalić 77' - Vojvodina. Žuti kartoni: Grković 31' Banjac 80' - Inđija, Jeličić 15' i Krstić 5' - Vojvodina.

Inđija: Svješnjikov, Grković (K), Đurić, Stanojević, Srbijanac, Bajić, Mrđa, Banjac (Vučković 84'), Panjak (Zvekan 87'), Đokić, Živanović (Đurić 59').

Trener: Slobodan Marković

Vojvodina: Drinčić, Mandić (Kostić 51'), Knežević, Vukomanović, Jeličić. Klark (Lalić 76'), Krstić, Drča (pantelić 49'), Kovačević (K) (Mitrović 49'), Stojaković, Nešković.

Trener: Đorđe Pintać

Gradski stadion u Inđiji je bio domaćin derbi utakmici play off-a petog kola Omladinske kvalitretne lige Vojvodine.

Sastale su se dve najkvalitetnije ekipe u ovom trenutku u Vojvodini, Inđija i ekipa novosadske Vojvodine. Bila je to vrlo zanimljiva utakmica dva po svemu dosta ravnopravna rivala, a rivali su nekako po jednom poluvremenu bili dominantni rivali.

Inđija je lako mogla do vođstva u 15.minutu posle opravdano dosuđenog jedanaesterca. Međutim Banjac nije bio dovoljno precizan pa je tako propala ona najlakša bar na oko šansa da se tim dovede u vođstvo. Međutim u nastavku te akcije i male radosti gosta, usledio je pogodak Mrđe za vođstvo zeleno belih omladinaca sa 1: 0.

Nastavili su domaći igrači da pletu mrežu oko favorizovane ekipe i u 30.minutu je bilo 2: 0. Panjak je realizovao lepu akvciju domaćeg tima.

Drugi jedanaesterac za domaćina je pokazan u 44'. Ovog puta nešto iskusniji Milan Srbijanac uzima loptu u svoje ruke. Bio je povremeni prvotimac siguran sa bele tačke i na odmor se otišlo sa rezultatom, 3: 0.

U drugom poluvremenu strateg gosta je izvršio nekoliko izmena. Popravila se igra Novosađana, a domaćin je nekako bio zadovoljan sa stečenom prednošću. Gost postiže gol u 57.minutu. Strelac je bio Stojaković. Osmišljen napad crveno belih i mreža domaćina se zatresla. 3: 1.

Tek u igru ušli Lalić je u 77.minutu smanjio vođstvo domaćina na 3: 2. Praktično ovaj igrač je sa prvim dodirom lopte postao i strelac.

Pokušali su gosti i da poravnaju rezultat, ali do preokreta na kraju nije došlo.